Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

am ales sa nu mai fiu nefericita

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

deissa

am ales sa nu mai fiu nefericita

Mesajde deissa » Vin Iun 18, 2010 1:07 pm

e prima zi de "libertate" si vreau sa impartasesc cu voi acest sentiment, poate asa ma obisnuiesc si eu cu ideea si voi trece mai repede peste perioada "tampon". Dupa inca o incercare esuata, ieri am avut convingerea ca neincrederea mea in persoana iubita a fost justificata; e cazul sa-mi vad de viata mea. Stiu ca va fi foarte greu, dar mai bine singura si linistita decat nervoasa si nefericita. Acum mai ramane intrebarea dureroasa care a mentionat-o Terentel intr-un topic anterior: cum reusesti sa devii un om complet?

Va doresc o zi frumoasa!

larissa.maria

Re: am ales sa nu mai fiu nefericita

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 18, 2010 3:05 pm

Gandind pozitiv. :D

daliacc

Mesajde daliacc » Vin Iun 18, 2010 5:54 pm

Cum a spus Larisa, tot ce trebuie sa faci este sa gandesti pozitiv. Majoritatea persoanelor in momentul in care ajung la sfarsitul unei relatii se simt ca si cand nimic nu mai are rost, ca si cand se plictisesc fiindca mai tot timpul erau cu persoana iubita, ca si cand n-are chef de nimic. GRESIT ! Profita de aceasta libertate si gandeste-te la faptul ca niciodata nu stii cand o sa dai peste o alta persoana. Iesi cat de des poti in oras, mergi la cumparaturi, fa lucrurile care poate inainte nu puteai sa le faci fiindca aveai prieten. Nu cumva sa stai in casa ! :P Viata merge inainte si suntem tinere toate ! Daca nu e el , e altul, si daca nu e altul, va fi altul si asa mai departe.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Iun 18, 2010 6:01 pm

Si pe urma vine cel care trebuie... :D

hana2

Mesajde hana2 » Vin Iun 18, 2010 6:11 pm

Chiar daca tu ai ales sa pui capat relatiei si ai avut si motive intemeiate tot vei avea momente cand i vei simti lipsa, sau in care iti vei aminti de momentele frumoase, insa trebuie sa treci prin toate fazele acestea ca sa "te vindeci" .... va veni o zi cand vei simti ca greutatea care te apasa acum pe piept ,pur si simplu dispare...
E bine sa-ti ocupi timpul cat poti de mult ... incerca sa iesi cat mai mult, rasfata-te si aranjeaza-te , iesi cu prietenele, fa toate acele lucruri pe care nu aveai timp sau nu puteai sa le faci inainte...distreaza-te ,incojoara-te de oameni veseli cu care sa razi, danseaza si gandeste pozitiv....imagineaza-ti ca esti intr-o vacanta mult asteptata...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Iun 19, 2010 7:10 am

Iar peste 2 saptamani, totul va fi mai usor...iar peste o luna, vei privi inainte cu optimism...believe me, toata lumea a trecut prin asta.... :D

deissa

Mesajde deissa » Sâm Iun 19, 2010 12:34 pm

multumesc pt raspunsuri
teoretic stiu, insa practic.... acum urmaza pasul nr 2: sa imi fac bagajele si sa ma mut.

keep in touch

hana2

Mesajde hana2 » Sâm Iun 19, 2010 12:39 pm

Cat timp ati locuit impreuna?

deissa

Mesajde deissa » Sâm Iun 19, 2010 3:07 pm

aproape 4 ani

hana2

Mesajde hana2 » Sâm Iun 19, 2010 3:50 pm

Ooooohhhhh...e ceva !
Imi pare rau....dar nu-i nimic....capul sus si mergi inainte!
Fericirea ta e in alta parte si te asteapta :wink:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Iun 19, 2010 5:18 pm

Si nu mai pierde atata vreme in relatii fara finalitate...cine te vrea, nu asteapta sa treaca anii pentru a te avea...

deissa

Mesajde deissa » Sâm Iun 19, 2010 8:36 pm

larissa.maria scrie:Si nu mai pierde atata vreme in relatii fara finalitate...cine te vrea, nu asteapta sa treaca anii pentru a te avea...

nu vorba ca nu ma vrea, eu nu am fost sigura ca e persoana potrivita pt a intemeia o familie si am amanat (si bine am facut); el vroia din primele luni copii, probabil asa era sigur ca nu mai scap de el.

deissa

Mesajde deissa » Sâm Iun 19, 2010 8:44 pm

nu stiu ce se intampla, vazandu-ne zi de zi, imi doresc sa plec, sa scap cat mai repede, sa fac tot ce nu am facut din cauza lui, iar cand nu sunt cu el, deabia astept sa ajung acasa, sa fie in prezenta mea. Ieri, adica a 2a zi de cand am luat hotararea sa ne despartim, am fost la film, dupa 10 min nu mai aveam stare, ma gandeam ca mi-ar fi placut sa fie langa mine.

multumesc inca o data de incurajari, nici nu va imaginati cat ma ajutati

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Iun 19, 2010 11:10 pm

Si eu am avut pentru o secunda senzatia, cand sotul meu a vrut rapid copii (noi ne-am casatorit dupa 6 luni, fara sa ne cunostem f. bine si fara sa fi convietuit in prealabil) ca vrea sa ma lege si am amanat 2 ani, vezi doamne sa ne cunoastem (dupa casatorie, sa fiu sigura ca nu am gresit)..apoi am asteptat fara voie si aproape fara speranta sa vina pruncul, inca 4 ani...acum asa vrea sa dau timpul inapoi..daca nu eram atat de imatura, acum aveam 2 copii si era OK...
Pe mine tocmai asta m-a cucerit, faptul ca vrea copii cu mine...si nu am gresit decat cu amanarile si ezitarile fara rost...
Parerea mea e sa luati o pauza mai lunga...daca e sa se reinoade bine, daca nu, nu...
Tu cati ani ai?

deissa

Mesajde deissa » Sâm Iun 19, 2010 11:20 pm

27

Următorul