Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

am nevoie de un sfat!!numi evitati numaru d randuri

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ladima

am nevoie de un sfat!!numi evitati numaru d randuri

Mesajde ladima » Dum Iun 20, 2010 8:21 pm

am o rel cu un baiat d peste 3 ani..ne iubim f mult...ne intelegm foartye bine din multe privinte...sa sacrificat pt mine ion nenumarate randuri..mia oferit multe..ma invatat multe chestii d viata si park de cand sunt cu el sunt alt om mam maturizat..stiu k nu poate trai fara mine..dar in schimb k orice om are si el un defect..dar inainte sa va spun c ma deranjeaza la el..vreau sa mai specific k avem planuri impreuna si d multe ori ma gand si simt k nu as putea sa fiu cu altcineva in afara d el el reprezinta tot pt mine..ea asa dulce si multe fete siar dori un barbat asa lng ele..
akm sa revin la problema kre o am
k fiecare data knd mergem la o petrecere,un gratar la iarba verde..la un lac exemplu ,mergem sa ne simtit bine...si stiti cum e...in cumparaturi nu lipseste berea ,vinul..etc..
iar prietenul meu are o mare problema bea peste masura k si alti baieti..akuma prb mea mea nu e k kt bea...ci c fel s manifesta alcoolul in el...c fel s simte bine...
s enerveaza...face glume proste caterink ...si kteodata dak eu tip la el sau nui convine ceva imi vb urat ..imi adreseaaza kte un 'fa' sau imi zice vorbne urate..si ma fc d rusine in fata anumitor persoane ...si ma face sa sufar...si iam spus treburile astea...dar el nu le vede si nu le simte k mine...crede k nu fc nimci gresit in asta...prieteni d ai lui imi zic sa nul bag in seaa si sa nu ma supar k asa e el..dar eu nu pot suporta toate astea pt k nu ma simt respectata..bine k ma si alinta dupa aia ma pupa..ma ia in brate...
knd ma cert cu el dupa aia imi zice k is nebuna k kut cearta si d astea...
as vrea sa se chimbe si sa nu s mai comporte la un golan..
nush cum as putea sal ajut sau c sa fac..iam explikt in diferite moduri si imi zice k eu dak nas tipa la el ..nu siar iesi din fire...
sau im i reproseaza k nui arat dragoste nul draganesc d fata cu persoanele cu care suntem la distractie...
nu stiu c as putea face sal schimb...si sa renunte la caterink lui fara simt destull..la glumele lui.la adresa altor persoane..k asta ma deranjeaza...
nu vreau sa ma despart d el...
pt k stiu k ma iubeste si ma are la inima..
VA MULTUMESC !!!...

larissa.maria

Re: am nevoie de un sfat!!numi evitati numaru d randuri

Mesajde larissa.maria » Dum Iun 20, 2010 9:29 pm

Ce mai cauti tu langa viitorul-actual alcoolic? Ce iti poate oferi un asemenea om, in afara de o viata de 0 parale? Nu inteleg cum in secolul XXI, o femeie tanara, mai accepta o astfel de situatie...si mai crede ca e si iubita...cum crezi ca va fi peste ani, daca ramaneti impreuna? El betiv si cu chef de harta, tu, cu copiii de fusta, cersind bruma de bani ramasa dupa ce a chefuit cu prietenii...asta vrei? Un barbat care te respecta, nu se imbata si nu se adreseaza urat in prezenta "prietenilor"...
Daca mai ai putina minte, scapa-te de el si scuipa in san... :roll:

hana2

Mesajde hana2 » Lun Iun 21, 2010 1:31 am

Te rog sa nu te superi pe mine, dar cu greu am reusit sa citesc ce ai scris...
In alta ordine de idei sustin ce a spus larissa. Cazurile in care baietii se schimba in bine odata cu trecerea timpului, sunt extrem de rare ...
Sfatul meu este sa-i expui foarte clar problema si consecintele : baiete zici ca ma iubesti si vrei sa avem o relatie impreuna, eu imi doresc un baiat care sa fie 1...2...3...daca poti, bine...... daca nu ,la revedere.
Lasa-le pe cele care mor sa fie cu el, sa sufere umilintele lui daca ele considera ca merita ... respecta-te tu in primul rand si apoi te vor respecta si ceilalti.... nu face compromisuri la capitolul asta...
Nu am inteles prea bine, pe seama cui face el catrinca....Oricum, reactia ta de a tipa la el si a-i face observatii de fata cu toata lumea, mai ales daca a si baut ceva, nu are cum sa aduca reactii pozitive din partea lui, dar sub nici o forma nu sunt de acceptat jignirile si lipsa de respect.

ralyana.

Mesajde ralyana. » Lun Iun 21, 2010 3:38 pm

Fara sa fiu rautacioasa,data viitoare,te rog frumos,incearca sa scrii corect.
In privinta problemei tale...te sfatuiesc in primul rand atunci cand consuma alcool,sa nu ii mai faci reprosuri...nu se stie cum reactioneaza...
In al doilea rand,discuta cu el...Daca el nu renunta la excesul de alcool,te sfatuiesc sa renunti tu la el...Este absolut spre binele tau...
Un astfel de om,in viitor,o sa consume si mai mult alcool...si tot mai des..Iar ofensele si glumele rautacioase intr-o zi se vor transforma in batai...
Intr-o relatie,iubirea nu este suficienta...armonia si respectul conteaza in aceeasi masura daca vreti un viitor comun.

naughty_angel

Mesajde naughty_angel » Lun Iun 21, 2010 5:21 pm

Te-ai gandit vreodata sa ceri parerea unei persoane de specialitate? Un consilier, un psiholog in cazul de fata...nu e de glumit cu asa ceva. Acum poate ca bea si se comporta asa, dar pe viitor se poate ajunge la ceva cu mult mai grav.
Am avut si eu o prietena cu un caz foarte asemanator cu al tau, dupa o periada era terorizata de-a dreptul, nici din casa nu mai indraznea sa iasa de frica prietenului ei; nu carecumva sa ii reproseze ca a iesit afara la vreo intalnire cu altul...A fost batuta de vreo 3 ori iar dupa aceea a renuntat...
Mai bine cu inima franta si coloana intreaga decat invers.
Gandeste-te foarte bine pentru ca in definitiv este vorba de viata ta. Baieti vei gasi peste tot, tu sa fii sanatoasa!

taarraa

Mesajde taarraa » Lun Iun 21, 2010 7:36 pm

Eu nu sunt deloc de acord cu alcoolul....nu beau nici macar la marile evenimente din an....cand se obisnuieste la noi la romani :lol: :lol:
Cat despre prietenul meu...de cate ori vrea sa bea asa putin mai mult...nu in exces il trimit sa bea cu baietii....si ii zic sa vina acasa cand se trezeste...pt ca nu-mi place sa-l vad asa.... o face foarte rar si asta ma bucura ...iar daca se intampla sa fiu si eu prezenta se poarta frumos.
Consider ca un baiat care se comporta asa acum....o sa "evolueze" in acest sens.... cum spuneau si fetele...in bine nu se mai schimba....
Eu una sunt de parare ca daca ma respect si nu-mi doresc un betivan enervant tipic romanesc langa mine.... scap de oricare baiat care are astfel de comportamente.Nu se merita.Parerea mea :D.... dar si o recomandare pt tine

ladima

Mesajde ladima » Lun Iun 21, 2010 10:40 pm

imi pare rau dak nu am fost inteleasa..da vreau sa specific ceva clar...prietenu meu nu este betiv...el munceste foarte mult e un om cu capu p umeri stie ce vrea de la viata...eu am cerut in sfat in scopul d al ajuta pe el in legatura cu treaba asta...
recunosc k si eu am defectele mele sunt incapatanata..capoasa cum sar zice ma enervez repede..si poate e si vina ...
pt mine nu e o problema dak bea la o petrecere un pic mai mult...problema mea e k el sa stie sa socializeze incontinuare...si sa fie pe picioare in sensu d a renunta la prostele lui obiceiuri...
el are temperamentu d golan penttru k a crescut intrun anturaj d golani...el pentru mine sa schimbat intre timp..si ia mai ramas ceva in cap..el imi zice k mkr la un gratar sa se simta si el bine..si sal las in pace ..el nu are ce sami reproseze...
eu dak tip la el in leg cu ceva se supara....si atunci imi arunca o vorba kre ma supara...
as putea reactiona la fel k el..dar va dati seama k am ajunge sa ne facem d rusine..
va multumesc pentru timpu acordat...o sa vad eu cum fac sami fie bine..in orice caz pt bun a lui purtare e pedepsit akm..nu mam mai vazut cu el...si d fiekre data knd ma suna ii reprosez c ma deranjeaza la el...
va pup fetelor...:*:*:*

taarraa

Mesajde taarraa » Lun Iun 21, 2010 10:56 pm

Sper sa alegi sa faci ce e mai bine pentru tine.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Iun 23, 2010 1:25 pm

baututra e o boala care nu se tratateaza .... dupa parerea si experienta mea de viata .... tu esti cea care va hotari intr-un final ce vei face dar dupa cum vezi nu sunt fete care sa fie de acord cu acest prost obicei .... chiar daca nu se intimopla prea des
adellinaa

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Iun 29, 2010 11:19 am

habiusa

Mesajde habiusa » Mar Iun 29, 2010 11:19 pm

Asa e Larisa...daca ar fi provenit din alt mediu in care aceste "ritualuri" nu erau tolerate sau practicate cu siguranta fugea de manca pamantul

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Iun 29, 2010 11:43 pm

Asa e...si e trist..au o strfulgerare si incearca disperate sa iasa din mediul acela...dar, rapid se resemneaza si se intorc acolo...nu inteleg de ce... :?:

habiusa

Mesajde habiusa » Mar Iun 29, 2010 11:50 pm

Cum e si vorba aia: daca te bagi in tarate te mananca porcii :lol:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Iun 29, 2010 11:53 pm

Cred ca e ca in cazul sindromului lui Oedip, cand victima sfarseste prin a se atasa de agresor si nu il mai poate parasi...

habiusa

Mesajde habiusa » Mie Iun 30, 2010 12:00 am

Cred ca stiu ce e in capul ei :P Ea vede ca toata lumea o indeamna intr-un fel dar nu o lasa inima sa gandeasca rational...si cu sentimentele nu te pui :wink:

Următorul