Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

botox

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

tiberialia

botox

Mesajde tiberialia » Mar Iul 26, 2011 11:14 am

a facut cineva botox pentru transpiratie?

anna_d

Re: botox

Mesajde anna_d » Mar Iul 26, 2011 1:16 pm

:shock: Sa fim seriosi, e normal sa transpiri.

naughty_angel

Mesajde naughty_angel » Mie Iul 27, 2011 7:44 pm

Fiica unei prietene a facut o operatie de indepartare a glandelor sudoripare din zona axilelor si degeaba tot transpira. a fost operata in Franta.
In locul tau nu as risca nimic in clinicile din Romania. Sunt fffff putini doctori care chiar se pricep la noi in tara. Cei care sunt fruntasi sa zic asa sunt in afara ceea ce mi se pare normal daca stam sa comparam conditiile din tara noastra si cele din afara, iar de salarii nici nu ar mai trebui sa mentionez :|
Am cam deviat de la subiect..ideea e ca mai bine te lasi pagubasa decat sa te trezesti cu vreo infectie ( exista si probabilitatea ca organismul tau sa nu suporte botoxul )

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Dum Iul 31, 2011 5:50 pm

am vazut recent la tv o emisiune pe aceasta tema. marele beneficiar e un personaj pe care personal nu-l inghit, costin marculescu. mi se pare ca e un papitoi, dar in fine e parerea mea. eu nu sunt de acord cu aceasta metoda. botoxul este o toxina foarte daunatoare pentru organism si nu l-as recomanda nici pentru riduri. injectarea de botox e o manopera foarte banoasa pentru medic. nu mi se pare ok sa injectezi botox pacientilor, dar fiecare face cum crede. tare as vrea sa vad cati dintre acesti medici se lasa injectati cu botox.

kyrami

Mesajde kyrami » Mar Aug 02, 2011 1:56 pm

gabriela2310b scrie:am vazut recent la tv o emisiune pe aceasta tema. marele beneficiar e un personaj pe care personal nu-l inghit, costin marculescu. mi se pare ca e un papitoi, dar in fine e parerea mea. eu nu sunt de acord cu aceasta metoda. botoxul este o toxina foarte daunatoare pentru organism si nu l-as recomanda nici pentru riduri. injectarea de botox e o manopera foarte banoasa pentru medic. nu mi se pare ok sa injectezi botox pacientilor, dar fiecare face cum crede. tare as vrea sa vad cati dintre acesti medici se lasa injectati cu botox.

:D :D :D :D VAAAAAI,ce pacat ca nici eu nu-l supooort!Hai,ca suntem prea nedrepte...! :D :D

mirela_mincea

Mesajde mirela_mincea » Dum Mai 13, 2012 5:53 pm

Buna! Nu cred ca are rost sa faci ceva asa radical preum botox-ul. Poti incerca produse locale cu hidroxid de aluminiu. Eu am testat anul acesta, la recomandarea dermatologului, 2 produse numite Odorex- pentru axila/palme si picioare. Rezultatele m-au multumit si am mai recomandat si altor prieteni. Puteti testa si voi.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Dum Aug 19, 2012 9:41 pm

mirela_mincea scrie:Buna! Nu cred ca are rost sa faci ceva asa radical preum botox-ul. Poti incerca produse locale cu hidroxid de aluminiu. Eu am testat anul acesta, la recomandarea dermatologului, 2 produse numite Odorex- pentru axila/palme si picioare. Rezultatele m-au multumit si am mai recomandat si altor prieteni. Puteti testa si voi.

aluminiul este cancerigen. din acest motiv se incearca de multi ani eliminarea sa si din roll-on-uri si stick-uri sau spray-uri antiperspirante. un mare NU as zice eu pentru tratamentul care ti-a fost recomandat. nu sunt dermatolog, dar...cred ca dermatologul tau stie bine ca e substanta cancerigena

tiberialia

Mesajde tiberialia » Joi Aug 23, 2012 2:36 pm

gabriela2310b scrie:
mirela_mincea scrie:Buna! Nu cred ca are rost sa faci ceva asa radical preum botox-ul. Poti incerca produse locale cu hidroxid de aluminiu. Eu am testat anul acesta, la recomandarea dermatologului, 2 produse numite Odorex- pentru axila/palme si picioare. Rezultatele m-au multumit si am mai recomandat si altor prieteni. Puteti testa si voi.

aluminiul este cancerigen. din acest motiv se incearca de multi ani eliminarea sa si din roll-on-uri si stick-uri sau spray-uri antiperspirante. un mare NU as zice eu pentru tratamentul care ti-a fost recomandat. nu sunt dermatolog, dar...cred ca dermatologul tau stie bine ca e substanta cancerigena

buna, am revenit dupa atata timp deoarece am fost in Anglia la un curs.
in ce priveste priveste produsele bio si eu sunt adepta lor. tot ce are aluminiu nu prea e bun. stiu ca multi vor spune ca produsele bio, aici ma refer la roll-on-uri, rezista cateva ore, maxim 3.
anul trecut am fost la medicul estetician si am facut procedura cu botox pentru axila. si acum se mentin rezultatele. asta pentru ca difera de la un organism la altul.

avand in vedere ca merg anual la analizele clasice, nu am ganglioni, nu am nicio modificare. pe net am citit tot felul de efecte. cred ca daca mergi la un medic experimentat si care iti explica pe intelesul tau procedura este mult mai bine.

RoxxRoxy

Mesajde RoxxRoxy » Vin Aug 24, 2012 12:36 pm

gabriela2310b scrie:

Asa stiam si eu ca este cancerigen. Si ca afecteaza limfele si de-asta apar foarte multe cazuri de cancer mamar. Eu recunosc, inca fol deo stick, e singurul care ma protejeaza bine, dar din cand in cand il alternez cu roll on cu minerale de la Garnier, ca sa mai las pielea sa respire. Si seara trebuie neaparat sa va spalati la axila ca sa lasati pielea sa respire.

dianavandici

Mesajde dianavandici » Mar Sep 04, 2012 8:15 pm

cunosc pe cineva, din franta, care face botox de vreo 6-7 ani. are 50 de ani si fata ei este naturala. nu are fata cazuta, expresie des intalnita.
cel mai bine te informezi la cabinetul de specialitate!

myhmyh

Re: jet peel

Mesajde myhmyh » Mie Sep 05, 2012 12:26 am

am vazut un material tv la kanal d despre jet peel cu acest domn doctor. a incercat cineva? ma gandesc ca o curatare profunda a tenului nu strica.