Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

seboree

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

tinaaaaaaa

seboree

Mesajde tinaaaaaaa » Dum Oct 23, 2011 11:25 pm

Buna, am parul foarte grasssss , vara nu transpir in general, dar pielea capului pur si simplu transpira rau, mi se uda pielea capului, se ingrasa repede si cred ca asta e o cauza ca imi cade foarte mult par. nu stiu ce sa mai folosesc,( am folosit Foltene, Revalid, Gerovital, vitamine etc si degeaba) un sfat va rog :|
Am auzit de gaz si drojdie de bere dar nu stiu daca ar fi utile :(

pe_lucia

Re: seboree

Mesajde pe_lucia » Lun Oct 24, 2011 9:37 pm

Drojdia d ebere ingrasa parul. Utilizeaza samponul pt par gras in general. Mie imi merge Garnier Fructis (fara balsam!!), Head & Shoulders, Sampon regenerant de la Gerovital (tub de 100 ml). La urma clateste parul cu otet diluat in apa. Succes!

cucciolib

Mesajde cucciolib » Lun Oct 24, 2011 10:23 pm

iti recomand Garnier Fructis

tinaaaaaaa

Mesajde tinaaaaaaa » Lun Oct 24, 2011 10:42 pm

multumesc mult pentru sfaturi :*:*:* .... am cumparat un sapun cu sulf .... miroase urat ... dupa ce m-am spalat cu el am folosit si putin sampon sa se duca mirosul ... pentru prima spalare ... prima zi ... pare ok ... sa vad zilele urmatoare cum se comporta :cry:

tinaaaaaaa

Mesajde tinaaaaaaa » Lun Oct 24, 2011 10:45 pm

fructis am mai avut si nu mi-a fost bn cu el... o sa incerc samponul regenerant de la gerovital ...

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Oct 26, 2011 2:57 pm

Poti incerca mai ales produsele Gerovital, sunt foarte bune. Inclusiv serul reparator.

Miruna57

Mesajde Miruna57 » Joi Mai 16, 2013 8:16 pm

Eu folosesc sampon natural 100%, cu extract de urzica. Si asta dupa ce am folosit tot felul de produse si lotiuni care nu mi-au folosit. Samponul se numeste NATURALINT, e un sampon solid. Ce-i drept am avut ceva retineri, n-am mai folosit asa ceva. Nu numai ca am scapat de matreata, dar nu se mai ingrasa parul, firul si-a recapatat luciul! Desi am scapat de matreata, continui sa-l folosesc! Alternativ acum folosesc si sampon cu extract de ardei iute, din aceeasi gama. Mi-am aruncat toate sampoanele din comert, toata familia folosim aceste produse naturale!

1001articole

Mesajde 1001articole » Lun Dec 23, 2013 4:05 pm

REDOBANDESTE POFTA DE VIATA SI INCREDEREA IN TINE! Noi avem solutii pentru problemele tale si iti oferim cele mai revolutionare si eficiente tratamente naturale, cu ajutorul carora recapatati sau mentineti atat sanatatea fizica cat si cea sufleteasca. www.1001articole.ro 0730.410.783

andreea_analist_capilar

Mesajde andreea_analist_capilar » Vin Noi 14, 2014 12:00 pm

Buna ziua, sunt Andreea,prietenei mele i s-a recomandat sa foloseasca, produsele farmaceutie Rueber Tricosystem impotriva transpiratie samponul Mentol-g (este antiseptic) impreuna cu lotiunea tonica/fiolele Vasodil Minol. Este foarte multumita de ele. Va recomand sa le incercati.
andreea_ihair

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Noi 14, 2014 10:55 pm

Frosty

www.frosty.ro

Mesajde Frosty » Lun Dec 14, 2015 5:40 pm

Frosty.ro topeste kilogramele, dar si preturile! O gama variata de produse te ajuta sa slabesti cat ai clipi! Tonifiezi corpul, combati efectul yoyo, arzi grasimile in mod natural, fara sa te infometezi, fara sa iti afectezi sanatatea Contact: 0730.410.783