Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Fostele relatii ale sotului...inca prezente!

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Victoria22

Fostele relatii ale sotului...inca prezente!

Mesajde Victoria22 » Mie Feb 22, 2012 3:49 pm

Buna tuturor! E prima data cand scriu pe un forum...eram oarecum indoielnica...insa ma confrunt cu o problema pe care altii o considera o ,,cauza de normalitate" si de aceea vreau o alta parere!
Sunt casatorita de un an...o fost dragoste la prima vedere ..si ne-am casatorit fara a mai sta pe ganduri!Sotul meu are o ,,adevarata comoara" in ceea ce priveste relatiile, de-a lungul timpului fiind implicat in mai multe relatii devenind astfel nash de cununie, botez ( mereu cu alta) diferitilor prieteni si rude! Acum, fiind sotia lui...toti acesti prieteni au devenit ai ,,nostri" .( dupa cum era normal). Mentionez k nu am niciun fel de gelozii absurde, acceptandu-l cu partile lui pozitive si negative! Insa dupa casatorie am descoperit pe situ-rile de socializare, culmea al nasilor nostri ( sotul meu l-a botezat pe baietelul lor) poze cu el si cu fosta! Deci nasa noastra are poze cu el si cu fosta de la botez, de prin vacante... sotul meu cu ea de mana, dragastosi...WTF???? cu tot felul de mentiuni familiare! Individa e plecata de mult timp din tara, nemaipastrand legatura cu ei( nashii). Dar mie imi este greu sa ma uit la poze cu noi doi (reprezentand o familie) si la pozele cu el si alta reprezentand un alt cuplu! Voi nu v-ati simti oarecum aariurea? Eu cel putin din respect....incercam oarecum sa musamalizez unele poze..
Ce parere aveti? Ar tb sa accept fara nicio problema acest lucru? Sau e cam deplasat?(devenim cu toii o mare familie...)
Ea stia foarte bine k mie nu-mi plac lucrurile aceastea , chiar ea sfatuindu-ma sa arunc de prin casa poze cu el din trecut si cu alte d-soare.!
Noi ne intelegem foarte bine...doar ca am impresia ca ,,parintii spirituali" nu sunt preocupati de fericirea noastra! Mi se pare mie...sau se joaca la dublu in situatia de fata?

copaciu_simina

Re: Fostele relatii ale sotului...inca prezente!

Mesajde copaciu_simina » Mie Feb 22, 2012 4:04 pm

In legatura cu jucatul la dublu,depinde cat de bine au cunoscut-o ei pe fosta si cat de bine s-au inteles.Ar trebui sa discuti cu sotul tau de nemultumirile pe care le ai.Nu mi se pare ca esti geloasa,dar asemenea faze sincer nici mie nu mi-ar conveni.Nu mi se pare frumos sa iti spuna sa arunci pozele avand in vedere ca ei au pus poze pe site-urile de socializare,dar conteaza de cand sunt postate,daca sunt acolo dinainte de nunta voastra sau dupa nunta voastra.

Victoria22

Mesajde Victoria22 » Mie Feb 22, 2012 4:43 pm

Pozele sunt acolo dinaintea casatoriei noastre...eu am discutat aceasta problema cu sotul meu( intr-o maniera neplacuta intrucat ne-am certat...da...n-am abordat cum tb subiectul) iar imediat a doua zi m-a sunat nashica sa ma intrebe daca poate sa puna si un album cu noi de la nunta!Deci acuma suntem ,,a big, great family" Cum ai proceda in locul meu? Ma doare situatia de fata...

copaciu_simina

Mesajde copaciu_simina » Joi Feb 23, 2012 2:02 pm

Ma gandesc ca este neplacut,dar daca au fost puse dinainte nu ai ce face,incearca sa treci peste si daca tu te intelegi bine cu sotul tau,ignora acele poze pentru ca nu merita sa te certi si sa dai satisfactie cuiva.Gandeste-te ca acea fata e de domeniul trecutului:)

Victoria22

Mesajde Victoria22 » Joi Feb 23, 2012 3:13 pm

Multumesc mult! Si eu m-am gandit ca ,din pacate, nu ne vrea binele...!

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Feb 28, 2012 7:17 pm

Mi se pare nepoliticos sa puna nasii pozele altor persoane pe un site. Si de prost gust sa fie afisate asa sentimentele, care ar lega orice cuplu, din prezent sau din trecut. Si, desigur, e nepoliticos sa faca asta cu relatiile din trecut ale sotului tau, asa cum ai spus. De ce tin sa faca publica viata care ar trebui sa fie personala acei nasi???
In rest, eu zic ca ar trebui sa ignori pana la urma aceste lucruri, nu au rost astfel de certuri, mai bine bcuura-te de viata alaturi de sotul tau.

Victoria22

Mesajde Victoria22 » Mie Feb 29, 2012 12:23 am

Multumesc pt raspunsuri! Chiar mi-a fost de ajutor sa stiu ca acest lucru nu este normal din raspunsurile voastre obiective!

andreea.gicu

Mesajde andreea.gicu » Joi Mar 01, 2012 6:37 pm

Cel mai bine ar fi sa vorbesti si cu el si cu nasii, dar in principiu nu trebuie sa te simti nasol, gandeste-te ca pasul cel mare l-a facut cu tine si nu degeaba. Uneori fostele sunt un subiect sensibil si poate duce la certuri urate si degeaba, dar daca va iubiti trebuie sa le rezolvati si fara urlete.

Bafta! Si ar fi bine sa scoate pozele alea... cand o sa iti fie lumea mai draga or sa iasa iar la iveala!

GeorgianaBB

Mesajde GeorgianaBB » Mar Mar 06, 2012 4:00 pm

Indicat ar fi sa vorbesti cu sotul tau si sa-i spui exact ce te deranjeaza, poate sunt false motive de ingrijorare. Nu te mai consuma pana nu stii sigur cum sta situatia.

madaval

Mesajde madaval » Vin Iul 20, 2012 7:49 pm

Buna fetelor!Ma confrunt si eu cam cu aceeasi problema si vreau un sfat din partea voastra.Povestea noastra a inceput prin 2009,a fost dragoste la prima vedere.El venea dintr-o relatie de 6-7 ani,eu de 3 ani.Toate bune si frumoase pana cand fosta iubita a inceput sa ne streseze cu telefoane,mesaje,vizite acasa la el.A incercat toate metodele sa ne desparta dar nu a reusit.Tim de un an si jumate ne-a tot sresat pana cand el a cedat si a decis sa ne despartim.Desi mi-a fost foarte greu am acceptat si am mers mai departe.El bineinteles s-a impacat cu fosta dar timp de o luna.Din cate am auzit de la prieteni si apropiati s-a purtat foarte urat cu ea probabil sa o faca sa-si dea seama ca nu mai inseamna nimic pentru el.Eu la scurt timp mi-am facut o relatie,el dupa ce s-a despartit de fosta a incercat sa se impace cu mine dar eu nu am mai vrut deloc.Si-a facut o alta relatie dar in timpul acestei relatii a incercat sa ma mai caute sa se impace cu mine sustinand ca actuala nu e ceea ce isi doreste el si ca idealul lui de femeie sunt EU.Relatia mea a decurs bine pana cand fostul a gresit de mai multe ori si am decis sa ma despart de el.In acest timp am pastrat o relatie buna cu fostul care ma inselase si a inceput sa ma caute,sa ne intalnim si mi-a propus sa ne impacam ,sa o luam de la 0,ca el vrea sa-si intemeieze o familie etc.Ne-am impacat de 3 luni dar iar probleme cu fosta de acum cu care a stat aproape 2 ani.Nu e asa stresata ca cealalta doar ca am gasit in telefon la el mesaje de la ea si de la el catre ea.Mesajele nu erau ca intre iubiti ci ca intre amici dar m-a deranjat si i-am spus si el a spus ca sunt doar niste mesaje la care a raspuns,ca asta nu inseamna nimic.Mi-e teama sa nu se repete istoria si nu stiu cum sa reactionez.Prietenele mele spun ca ma gandesc prea mult la asta si ca nu e bine.El se poarta frumos cu mine am vorbit despre mutatul impreuna ,despre casatorie.Vreau un sfat va rog .Ce sa fac?Sa ma despart de el sau sa continui si sa nu ma mai gandesc la fostele lui relatii?

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Sâm Iul 21, 2012 8:45 am

madaval scrie:Buna fetelor!Ma confrunt si eu cam cu aceeasi problema si vreau un sfat din partea voastra.Povestea noastra a inceput prin 2009,a fost dragoste la prima vedere.El venea dintr-o relatie de 6-7 ani,eu de 3 ani.Toate bune si frumoase pana cand fosta iubita a inceput sa ne streseze cu telefoane,mesaje,vizite acasa la el.A incercat toate metodele sa ne desparta dar nu a reusit.Tim de un an si jumate ne-a tot sresat pana cand el a cedat si a decis sa ne despartim.Desi mi-a fost foarte greu am acceptat si am mers mai departe.El bineinteles s-a impacat cu fosta dar timp de o luna.Din cate am auzit de la prieteni si apropiati s-a purtat foarte urat cu ea probabil sa o faca sa-si dea seama ca nu mai inseamna nimic pentru el.Eu la scurt timp mi-am facut o relatie,el dupa ce s-a despartit de fosta a incercat sa se impace cu mine dar eu nu am mai vrut deloc.Si-a facut o alta relatie dar in timpul acestei relatii a incercat sa ma mai caute sa se impace cu mine sustinand ca actuala nu e ceea ce isi doreste el si ca idealul lui de femeie sunt EU.Relatia mea a decurs bine pana cand fostul a gresit de mai multe ori si am decis sa ma despart de el.In acest timp am pastrat o relatie buna cu fostul care ma inselase si a inceput sa ma caute,sa ne intalnim si mi-a propus sa ne impacam ,sa o luam de la 0,ca el vrea sa-si intemeieze o familie etc.Ne-am impacat de 3 luni dar iar probleme cu fosta de acum cu care a stat aproape 2 ani.Nu e asa stresata ca cealalta doar ca am gasit in telefon la el mesaje de la ea si de la el catre ea.Mesajele nu erau ca intre iubiti ci ca intre amici dar m-a deranjat si i-am spus si el a spus ca sunt doar niste mesaje la care a raspuns,ca asta nu inseamna nimic.Mi-e teama sa nu se repete istoria si nu stiu cum sa reactionez.Prietenele mele spun ca ma gandesc prea mult la asta si ca nu e bine.El se poarta frumos cu mine am vorbit despre mutatul impreuna ,despre casatorie.Vreau un sfat va rog .Ce sa fac?Sa ma despart de el sau sa continui si sa nu ma mai gandesc la fostele lui relatii?

Cati ani ai, fatuca? :)

claudiaico

Mesajde claudiaico » Vin Mar 29, 2013 3:06 am

De ce sa te simti amenintata de fostele lui relatii? Cu tine s-a casatorit si asta intr-un timp foarte scurt, ceea ce spune totul