Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

caderea parului

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

pisicaroz

caderea parului

Mesajde pisicaroz » Joi Dec 18, 2008 5:50 pm

:shock:va rog mult daca stiti un tratament eficient sa mi-l spuneti si mie pentru ca am ajuns la capatul puterilor! imi cade mult par de cate ori trec cu mana prin el si mai ales cand ma spal si il descurc. si inca ceva: simt niste intepaturi parca la nivelul scalpului si usturimi in zona din spate in special. ROG DIN SUFLET SA MA AJUTATI CU UN SFAT. Am fost la medic degeaba...va multumesc

ritzi

incearca asta

Mesajde ritzi » Vin Dec 19, 2008 1:29 am

eu fac tratament cu foltene de o luna si pare sa functioneze
Foltene sampon contra caderii parului femei + tratament contra caderii par femei
Ma spal pe cap, apo - pe par uscat sau umed, pun tratamentul la radacina = asta luni, miercuri, sambata
Trebuie facut 2 luni, apoi o luna de intretinere - in care se fac cele de mai sus doar 2 zile pe saptamana
+ vitamine - adica complex beviplex 10 zile pe luna
si nu nu ingrasa daca le iei dimineata, inainte de masa

pisicaroz

Mesajde pisicaroz » Vin Dec 19, 2008 2:48 pm

:) merci mult pentru sfat dar l-am incercat si pe asta si acum am terminat si tratamentul cu fiole vichi cu aminexil si parca mai rau e.......

ritzi

cadere par

Mesajde ritzi » Vin Dec 19, 2008 8:15 pm

gugugh

pt caderea parului

Mesajde gugugh » Mar Dec 23, 2008 8:39 am

buna! am avut si eu aceasta problema, insa am rezolvat-o cu o metoda destul de simpla!
inainte de a ma spala pe par , imi fac o masca dintr-un galbenus de ou si cateva linguri de ulei de masline, in functie de marimea prului se creste si nr de galbenusuri si lingurile de ulei, tb aplicat pe par si lasat sa actioneze cel putin 30 min, apoi se spala parul normal, tb tinut tratamentul cateva sapt bune, iar pt intretinere e de preferat sa se faca tratament doar cu ulei de masline, ca si masca ! a da rezultate la mine, iar parul e sanatos si frumos!
sper sa iti fie bine
caderea parului insa tine de multi factori, de alimentatie, stres,...etcasa ca tb sa avem grija si ce mancam si cum stam cu stresul!mult succes

misto

Mesajde misto » Mar Dec 23, 2008 10:11 pm

pt caderea parului cel mai bien este sa treci pe dieta cu multe fructe legumr etc , eu am folosit si produse dermato vichy sint foarte scumpe dar un rezultat bun am avut cu miere de albine polen germeni de griu
sint multi factori care duc la caderea parului medicamente dereglari hormonale foarte bune sint si mastile naturale iar daca nu ai un rezultat mergi la alt medic cine stie bafta... :roll:

pisicaroz

Mesajde pisicaroz » Sâm Ian 03, 2009 2:59 pm

am cumparat un sampon de la FAVISAN cu ginseng. voi ati auzit ceva despre el ca ar da rezultate?
o sa imi fac si masca cu ulei de masline...sper sa reusesc! va pup pe toate

vataselu

Mesajde vataselu » Vin Ian 09, 2009 9:25 am

si eu am avut problm cu caderea parului. Acum iau fiole de la Vichy si sunt multumita, dar trebuie sa fac 2 cure pe an, ca sa nu mai am problm..si mai imi dadeam cu ulei de ricin la radacina...la inceput imi cadeau suvite, iar acum cateva fire la spalat...poooooooooooop

me_ale_94

Mesajde me_ale_94 » Vin Ian 09, 2009 1:17 pm

incearca produse naturiste. dute la un plafar si intreaba acolo de produse impotriva caderii parului. sunt multe cu extracte de urzica si menta. au functionat la mine. dar nu te astepta sa vezi rezultatele in 2 zile...dureaza putin dar merita

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Sâm Feb 28, 2009 1:15 am

Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

mia_seo

Mesajde mia_seo » Vin Mar 06, 2009 12:42 pm

incearca Revivogen (), cu siguranta vei observa la scurt timp rezultate exceptionale. Spun asta din propria experienta, efectiv nu stiam cum sa scap de caderea parului pana am incercat acest produs.

lush

caderea parului...

Mesajde lush » Vin Mar 06, 2009 2:11 pm

...pot fi multe cauze pt caderea parului...apa,produse neadecvate,stres,probleme de sanatate...ar trebui sa le ai pe toate in vedere...niste analize,pe urma o consultatie la un medic dermatolog,niste produse noi pt par si mai ales eliminarea pe cat posibil a surselor de stres...in preajma bac'ului si eu am avut probleme.credeam ca o sa am la fel de mult par ca u ou...m'a ajutat mult gama Dove pt par degradat,mastile cu galbenus de ou si miere si ... terminarea bac'ului...bafta!!!!...:*...

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Mar 06, 2009 2:41 pm

la mine nu cade ,
dar ultima data cand am fost la salon mi-a confirmat stilista ca nu se regenereaza ,
asa ca am trecut serios la fapte-ulei de ricin , masaj ....

ioana_myna

Mesajde ioana_myna » Sâm Mar 07, 2009 9:32 pm

ioana_myna

Mesajde ioana_myna » Sâm Mar 07, 2009 9:35 pm

Mai vin cu sfaturi privind crestera parului. In primul rand, indiferent de tratamentul pe care il vei urma, sa nu te astepti la efecte foarte rapide.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni).
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona sau cu spirulina. Incearca sa folosesti tot ce este natural
Incearca sa folosesti si cateva trucuri pe care le poti prepara in casa
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin+galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 30 min se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri+ 2 linguri tinctura de brusture+ 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)

Succes si va doresc podoabe capilare cat mai bogate

Imagine

Următorul