Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

parul foarte gras

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anecka

parul foarte gras

Mesajde anecka » Mie Ian 14, 2009 4:41 pm

Asi vrea sa ma svatuiti cu ingrejirea parului gras,si daca e vrio masca sau care sampon e mai bun. Ca parul meu e atat de gras ca trebuie sal spal o zi da si una nu. :( Si mi sa zis mereu ca nu e bine ca tre spalat minimum doua ori pe saptamana. Va rog daca aveti svaturi da dat ca multumesc anticipat.

pumpkin31

Mesajde pumpkin31 » Joi Ian 15, 2009 12:37 am

Draga anecka pana la intretinerea parului gras invata sa scrii corect romaneste.Pentru ca m-am ingrozit cate greseli am vazut in textul tau.Nu mai scrie in dialectul tau scrie in limba romana literara.Doar la un examen nu ai sa scrii in halul asta.Chiar imi pare rau cand vad ca poporul roman nu stie sa scrie si sa vorbeasca limba romana corect.

anecka

Mesajde anecka » Joi Ian 15, 2009 10:01 am

In primul rand nu sunt romanca si in al doilea scriu mult mai bine decat unii romani care au facut scoala si au dat examenele la scoli romanesti. Asa ca inainte sa jignesti lumea intreaba de ce scriu asa rau.

lilib_80

par gras

Mesajde lilib_80 » Joi Ian 15, 2009 11:15 am

Sunt noua pe acest forum si nu stiu prea bine cum functioneaza dar sper sa-mi puteti da un sfat, de ceva timp imi simt tot corpul inclusiv parul foarte gras. Sa fie motivul acela ca am intrerupt anticonceptionalele?
Ce ma sfatuiti?
va multumesc

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Joi Ian 15, 2009 7:39 pm

buna, bine ai venit
incearca tratamente pentru par gras
citeste cu atentie ce sa scris pe forum ,
fa niste analize

Ananna31

pumpkin31

Mesajde Ananna31 » Vin Ian 16, 2009 5:55 pm

Si eu ma simt ingrozitor cand vad romani prost educati. Inainte sa critici pe altii, invata ca intr-o propozitie mai sunt si virgule. Tu, care te crezi extrem de inteligenta incat iti permiti sa critici pe altii. Cred ca se intelegea de la sine ca nu este romanca, dar tu te-ai grabit "sa-i sari in cap". Mesajul meu nu raspunde in nici un caz cerintei dar mi-am permis sa intervin in felul acesta pentru ca am vazut ca este folosit si cu alte scopuri...

pumpkin31

Mesajde pumpkin31 » Vin Ian 16, 2009 6:32 pm

Imi cer scuze anecka ,dar am crezut ca esti romanca.Oricum cunosc romani ,prieteni de-ai mei care scriu foarte rau romaneste.Inca o data imi cer scuze si multe progrese in viitor.

madalina2910

Mesajde madalina2910 » Vin Ian 16, 2009 6:41 pm

Daca tot sunteti la capitolul ingrijire par gras, poate se gaseste cineva sa dea totusi si niste remedii, fara critici la adresa textelor, chiar m-ar interesa si alte pareri,, ptr ca si eu am aceasta problema si as dori sa mai remediez din acest defect, daca-l pot numi asa.........Multumesc ! :wink: [/img]

solrigores

buna

Mesajde solrigores » Sâm Ian 17, 2009 2:50 pm

hai sa fim seriosi acum cn mai scrie corect in ziua de aiz pe mess in sms-uri sau pe forum-uri??nimeni sau f putini cat despre parul gras te sfatuiesc sampon d eurzica de la plafar sau sampon balsam revalid si fa-ti inainte o masca din lamaie portocala cv care curata bn si reduci un pic din spalat cv de genul cum ma splal eu martea si sambata

madalina2910

Mesajde madalina2910 » Sâm Ian 17, 2009 8:07 pm

La samponul de urzica am renuntat de mult ptr ca faceam matreata,iar de spalat ma spal tot asa cam de 2 ori pe sapt ,am sa icerc acea masca de care ai amintit si samponul cu revalid, intrebare : se gaseste in farmacii ?Multumesc ptr raspuns!

SIRMA

Mesajde SIRMA » Sâm Ian 17, 2009 8:24 pm

Putem scapa de grasimea din corp, dar nu de parul gras ,e natura lui ,asa ne-am nascut ,trebui sa-l spalam des si cu dif"masti.Ma-m tratat in toata lumea si nimic.Tot gras si soios il vad. :cry:

ramoona22

Mesajde ramoona22 » Dum Ian 18, 2009 11:25 pm

Parul gras nu se poate schimba, insa sunt mai multe trucuri care pot fi folosite pentru a nu se ingrasa chiar atat de repede. In primul rand balsamul sau mastile (chiar daca sunt pentru parul gras) fac ca parul sa se ingrase mai repede. La persoanele cu parul lung, balsamul se aplica doar pe lungime si varfuri, fara sa ajunga la radacina, iar masca poate fi aplicata pe tot parul, deoarece se aplica o data pe saptamana. In cazul persoanelor cu par scurt e mai greu, dar pot folosi un fixativ sau un fluid de volum pentru a se mentine coafura cateva zile.
Un alt factor important este ce apa folosim cand ne spalam parul. Este bine ca ea sa fie potrivita, insa NU FIERBINTE, pentru ca multora le place sa se spele cu apa fierbinte.
Si alimentatia, si organismul determina ingrasarea parului. Alimentele grase, tratamentele cu medicamente tari pot la fel cauza ingrasarea sau matreata.

solrigores

replay

Mesajde solrigores » Lun Ian 19, 2009 4:22 pm

da am uitat sa precizez fara exces de masti si balsamul aplicat numai la varfuri pt parul gras si da se gasesc inf armacii revalid-ul

timeea

Mesajde timeea » Lun Ian 19, 2009 9:26 pm

Fetelor nu mai vb prostii
Daca nu stiti nimic de parul gras poate va pricepeti mai bine la altceva
De parul gras se poate scapa
Ce nu faceti voi corect este 1 CAUZA:va spalati parul cu un sampon slab concentrat si astfel grasimea pielii capului se raspandeste in par .Un sampon pt par gras contine substantive active mai puternice astfel incat parul nu se mai unge daca toata grasimea este indepartata.2 CAUZA:Cand pielea capului produce prea multa grasime,este o sensibilitate a glandei sebacee fata de hormonul Testosteron .
Ceea ce putem face este sa nu ne bagam mana in par non-stop ,se poate spala cu un sampon pt par gras sau puteti combina un sampon de urzica si musetel in cantitati egale de la farmacie si se poate spala doar la radacina daca acolo e problema (daca la radacina e uns-gras)sau va mai puteti face un permanent de volum ori pe tot parul ori la radacina si permanentul usca putin parul sper sa aveti incredere in sfaturile mele si sa va aud cu vesti bune NU VA SUPI PE MINE DACA VA SIMTITI

timeea

Mesajde timeea » Lun Ian 19, 2009 9:58 pm

O masca de par puteti folosi dupa fiecare spalat nu doar odata la saptamana balsamul are rolul de a descalci parul ,nimic mai mult in schimb masca il si descalceste si il si hidrateaza astfel parul absoarbe din aceea masca tot ce are nevoie (Nu se despica repede ,ii da luciu intr-un cuvant ii reda sanatatea firului)

Următorul