Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

A fi sau a nu fi...Roscata?!

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

pisoi.pisoi

A fi sau a nu fi...Roscata?!

Mesajde pisoi.pisoi » Mar Feb 10, 2009 12:10 am

Am 16 ani si pot sa spun ca am avut cateva transformari in ceea ce priveste culoarea parului...Culoarea naturala este un castaniu inchis...Am avut suvite( blonde, mov ;)) ) ; Am fost saten inchis ( care pe timpul verii s'a deschis destul de mult) si acum bruneta. Chiar imi place cum imi sta bruneta dar mi s'a mai spus k mi'ar sta bine si roscata. Chiar ma gandesc vara asta sa incerc sa ma fac roscata...E o alegere inteleapta? :-s Tendintele primavara-vara 2009 c zic?;)) Tin sa zic k am si parul cretz si lungutz (mai are pana l talie ;)) ) huh? c ziceti? A fi sau a nu fi roscata? :))

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mar Feb 10, 2009 9:11 am

poti sa pui o poza sa te vad? tendintele zic ca ai putea sa te faci o nuanta de aramiu mai degraba decit roscat, stii ca trebuie decolorat parul ca sa ajungi la asemenea culori....da?deci daca iti doresti o schimbare n-ar fi rau dar tre sa vedem daca ti-ar sta bine.

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Feb 10, 2009 2:33 pm

Daca ti s-ar potrivi, de ce nu?
Si eu m-as face roscata, dar am inteles ca e o culoare de care cu greu scapi dupa aceea... daca vrei sa te faci cu alta... si ca ar trebui sa te tunzi. Eu acum folosesc blond-cenusiu.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Feb 10, 2009 4:07 pm

anna_d daca te faci la salon ce vopsea folosesti?
sau daca te faci acasa, aceiasi intrebare
si cat tine vopseaua ,

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mar Feb 10, 2009 4:54 pm

anna_d scrie:Daca ti s-ar potrivi, de ce nu?
Si eu m-as face roscata, dar am inteles ca e o culoare de care cu greu scapi dupa aceea... daca vrei sa te faci cu alta... si ca ar trebui sa te tunzi. Eu acum folosesc blond-cenusiu.
negru e cea mai problematica culoare cind vine vorba de shimbare nu roscatul... pe un blond cenusiu, daca pui direct roscat o sa iasa ceva groaznic!.... tre facuta o prepigmentare inante ca sa iasa bine si sa si tina...nu ai cum si nici nu cred ca stii sa faci asta acasa asa ca daca te hotarasti ar trebui sa mergi la un salon

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Feb 10, 2009 6:31 pm

Molly: Folosesc L'Oreal -Recital Preference nuanta Z Viking Blond Clair Clair Cendre.

Adellinaa: Multumesc pentru sfaturi.

silviatamara

Re: A fi sau a nu fi...Roscata?!

Mesajde silviatamara » Dum Feb 15, 2009 8:09 pm

pisoi.pisoi scrie:Am 16 ani si pot sa spun ca am avut cateva transformari in ceea ce priveste culoarea parului...Culoarea naturala este un castaniu inchis...Am avut suvite( blonde, mov ;)) ) ; Am fost saten inchis ( care pe timpul verii s'a deschis destul de mult) si acum bruneta. Chiar imi place cum imi sta bruneta dar mi s'a mai spus k mi'ar sta bine si roscata. Chiar ma gandesc vara asta sa incerc sa ma fac roscata...E o alegere inteleapta? :-s Tendintele primavara-vara 2009 c zic?;)) Tin sa zic k am si parul cretz si lungutz (mai are pana l talie ;)) ) huh? c ziceti? A fi sau a nu fi roscata? :))

nu se mai poatra roscatul....in plus... mi se pare o culoare care imbatraneste...oricum e alegerea ta

pisoi.pisoi

Mesajde pisoi.pisoi » Dum Feb 15, 2009 8:29 pm

Cred k renunt la idee :-?...Cam prea mare schimbarea...In plus nu vreau sa ajung inca la decapaj :-S...Asa k mai bn o las balta :-j... Oricum multumesc mult pt sfaturi :*:*