Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Diva Hair te premiaza cu un weekend la o pensiune de 4****

Diva Hair te rasfata in permanenta! Incrie-te la concursuri si urmareste subiectele pentru a afla daca te numeri printre fericitele castigatoare.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Oana.Zidaru
Forum Admin

Diva Hair te premiaza cu un weekend la o pensiune de 4****

Mesajde Oana.Zidaru » Mie Mar 04, 2009 7:40 pm

Te-ai gandit ce vrei sa primesti de 8 martie? Diva Hair ti-a luat-o inainte si te premiaza cu un weekend la o pensiune de patru stele de pe Valea Prahovei. Pentru ca toata lumea sa fie fericita avem si premii de consolare oferite de Kadago Concept.

Iata ce poti castiga:

Premiul I – Un weekend la Pensiunea Dumbrava
Pensiunea Dumbrava 4 **** este situata intre doua locatii turistice de exceptie: statiunea Predeal (15 minute) si orasul Brasov ( 7 minute), la 5 minute de DN 1, in zona "Dambul Morii".

Locatia este deosebita, pensiunea fiind inconjurata de o frumoasa padure, ce ofera in fiecare anotimp, un spectacol magic al culorilor. In plus, la cativa zeci de metri curge paraul Timis.

Pensiunea este suficient de indepartata de civilizatia zgomotoasa, oferindu-ti posibilitatea de a te bucura de multa liniste, padure, cer azuriu si aer ozonat de munte.
Diva Hair iti propune sa-i faci de 8 martie o surpriza si iubitului si sa petreceti un weekend romantic intr-o locatie extreme de speciala.
Mai multe imagini cu pensiunea gasesti in galerie!

Premiul 2 – Evantai din fibra de banana
Trendul vintage este extreme de popular la ora actuala. Daca te-a cucerit si pe tine si l-ai adoptat deja cu siguranta vei aprecia un evantai, deosebit, lucrat si brodat manual.

Premiul 3 – Vaza rustica
Vaza se va potrivi perfect intr-un decor rustic. Acest obiect decorative oferit de Kadago Concept este lucrat si pictat manual si este realizat dintr-o nuca de cocos.

Premiul 4 – Suport de lumanare
Iata un suport de lumanare cu un design special! Acesta a fost lucrat tot manual din foita lemnoasa.

Tot ce trebuie sa faci pentru a intra in posesia premiilor este sa ne povestesti cea mai frumoasa amintire legata de ziua de 8 martie!

Castigatoarele vor fi anuntate pe data de 9 martie.

Succes tuturor!

andutzaaa

o surpriza

Mesajde andutzaaa » Mie Mar 04, 2009 9:53 pm

"Buna. M-am gandit sa va povestesc si eu o surpriza care si acum, cand mi-o amintesc, imi umple sufletul de bucurie. Nu se refera la o surpriza pe care am primit-o , ci la una pe care am facut-o.
Sunt studenta in anul III in Timisoara. Liceul l-am terminat intr-un orasel uitat de lume si am ales Timisoara pt a veni la facultate, acesta fiind cel mai apropiat oras cu diferite oportunitati(la aprox 100km). Astfel ca atunci cand am plecat la facultate, parintii mei au ramas acasa.
In primul an de facultate, ma gandeam ce surpriza sa-i fac mamei mele de 8 martie, care nu se astepta la mai mult de transmiterea unui "la multi ani" prin telefon.
Asa ca, intr-o joi parca, pe data de 8 martie, la ora 6 dimineata eram in piata-cautam flori. Fiind o clienta asa matinala, am gasit o doamna f draguta care mi-a facut un buchet superb(trandafiri+crini). Astfel ca la ora 6.30 ieseam din Timisoara si ma indreptam spre "acasa".
La ora 7.50 ma aflam in fata blocului, asteptand-o pe mama sa plece la servici. Dupa 10 minute, apare mama si eu alergand spre ea cu buchetul de flori in mana : "la multi ani mamaaa!te iubesc!".
A inceput sa planga si m-a luat in brate si mi-a spus ca a fost cea mai frumoasa surpriza din viata ei!
Nu vreau sa va plictisesc, asa ca ma opresc aici.

Multumesc."

Shakirar

Mesajde Shakirar » Joi Mar 05, 2009 2:04 am

Ok frumos concurs!
Dar care sunt conditiile de participare?

capbunvivi

concurs

Mesajde capbunvivi » Joi Mar 05, 2009 2:09 am

Salut.Ma numesc viviana si am 27 de ani.Am un baietel in varsta de 1 an si 4 luni pe nume Victor.Amintirea mea cea mai frumoasa legata de 8 martie e din anul 2007 ,atunci am aflat ca sunt insarcinata.A fost un cadou minunat atat pentru mine cat si pentru sotul meu atunci cand am aflat vestea ca vom avea un BB.

miha_lorre

Mesajde miha_lorre » Joi Mar 05, 2009 2:16 am

sincer sa va spun cea m frumoasa zi de 8 martie este aceea pe care o petreceam cu mama mea dar de 2 ani acest lucru nu s a m intamplat ,pt ca parintii mei sunt plecati in strainatatea aman2 pt a reusi sa ne intretina pe mn si pe sora mea caci aici nu ne descurcam.Ii trm mereu felicitare mamei mele de 8 martie si un mesaj cum nus e poate m frm .Imi este foarte dor de ea uofff dar asta e viata .
De mult timp va urmaresc subiectele si toate sfaturile sunteti foarte tari aveti niste subiecte fff interesante m ales cele in legatura cu ingrijirea corpului a parului imi plac ff mult.
Va poop!!!!

deniss_1909

cea mai buna amintire...

Mesajde deniss_1909 » Joi Mar 05, 2009 2:18 am

Cea mai frumoasa amintire de 8 martie....Sunt asa de multe incat nu mai stiu care e cea mai frumoasa.De un 8 martie am devenit femeie, de un 8 martie am cunoscut-o pe cea mai buna prietena a mea de acum si de fiecare 8 marie e ziua mamei, sarbatoare mare la noi in familie...De 8 martie in fiecare an la gradinita primeam cei mai frumosi ghiocei de la un coleg care ma iubea tare, si mai tarziu in liceu si in facultate mergeam in parc si ne faceam singure cadouri...Fiecare 8 martie e special pentru mine..cred ca atunci cand am sa fac un copil o sa se nasca de 8 martie...si asta pentru ca vreau sa intaresc spiritull sarbatorii in familie:*

floricfs

8 martie

Mesajde floricfs » Joi Mar 05, 2009 2:25 am

pt mine inseamna foarte mult aceasta data!in primul rand pe data de 8 martie sotul meu ma cerut de sotie dupa 7 ani de "asteptare " cum s-ar zice..........orice fata se viseaza mireasa........si de fiecare data de 8 martie ma napadesc amintirile copilariei ..cand nu aveam banuti si ii confectionam manual cadouri(felicitari ,broscute testoase din hartie si nuci..tot felul de inventii)..i le faceam cu toata dragostea..si ma duceam prin gradinile din spatele blocului si cautam ghiocei sau alte flori sa ii fac un buchetel!!!...mama mea si acum are felicitarile de la mine!!!deabea astept sa se faca si fetita mea mai mare sa imi faca si ea mie felicitari!

tzunamy23

Mesajde tzunamy23 » Joi Mar 05, 2009 2:27 am

Buna seara! 8 Martie 2006 va ramane o zi speciala in sufletul meu...eram de ceva timp implicata intr-o relatie cu un baiat care dadea semne ca este indragostit de mine fara a lasa insa impresia ca isi doreste o relatie serioasa...eu in schimb imi doream asta foarte tare .In seara zilei de 8 Martie 2006 a insistat sa vina acasa la mine pentru a ii da mamei mele un cadou,lucru care s-a si intamplat,apoi cu binecuvantarea mamei mele m-a cerut in casatorie .Anul acesta ii vom oferi mamei mele,adica soacrei lui :D un cadou special.

HoneyBfly

Buna

Mesajde HoneyBfly » Joi Mar 05, 2009 2:27 am

:roll: Fiecare zi de 8 martie e speciala pentru o femeie. Insa cea pe care nu o voi uita niciodata este ziua in care am avut o cearta cu mama mea(imi pare nespus de rau),toata ziua am stat suparate,din cauza acestui motiv nu voiam sa ma vad cu iubitul meu...cand spre seara surpriza...ne-am trezit cu el la usa cu 2 buchete de flori foarte frumoase,ne-a urat amandurora un 8 martie fericit. A fost foarte frumos din partea lui.
:D

inalex

iata storia!

Mesajde inalex » Joi Mar 05, 2009 2:28 am

Chiar de 8 martie ca e obicei am plecat in oras sa-mi cumpar ceva cadou,fiiindca nustiu cum se primea dar de fiecare sarbatoare eram singura,dar aleging un magazin mai bun pentru cadouri,mi-a placut la nebunie un colie dar din pacate nu prea mia ajuns finante si am renuntat,parasind magazinul,intrind in altul nustiu civa ma atinge umar,era un necunoscut si mi-a oferit colierul sigur am renuntat dar era atit de isistent incit m-am dat batuta....La sincer vorbind el este pina prezent logodnicul meu...acum stiu sigur ca de nici o sarbatoare nu o sa fiu singura....Sperati si o sa cistigati![/b]

onya

Mesajde onya » Joi Mar 05, 2009 2:29 am

Cel mai frumos 8 martie, atat pt mine cat si pt mama a fost cand aveam 10 ani. Eram in clasa a 3-a si doamna invatatoare ne-a pus sa venim cu uniformele curate si calcate si bentitele cu funtite mari de pe vremea accea minunata...m-a ciufulit prin breton cu scopul de a ma aranja la par :D si apoi m-a pus sa bag capul intr-o gaura speciala pe un panou de carton cu ghiocei si urari de 8 martie, pentru a face ''poza de pus in rama'' pentru mama. ceilalti colegi radeau de pamponasele mele proeminete si ma faceau si pe mine sa rad cu gura pana la urechi.asa am iesit in poza :lol: si tot asa a ras si mama cand a primit-o de 8 martie :P

rox007

21 de sufletele

Mesajde rox007 » Joi Mar 05, 2009 2:31 am

Buna...eu o sa va delectez cu cea mai frumoasa surpriza pe care am primit-o...
Sa o iau cu inceputul,eu de 1 an si un pic predau dans(acum pentru toate varstele),pe vremea aceea lucram doar cu copiii.
Anul trecut,pe 8 martie 2008 se implineau 3 luni de cand imi luasem responsabilitatea de a invata o grupa de copii sa danseze.
Imi amintesc si acum prima ora cu ei...o mare de fete vesele de boboci in cls I care te priveau nestiutori...primul pas de cha cha cha si odata cu el si primele intrebari...
Dupa nici o luna,copiii invatasera pasii de baza si ii lucrau si in pereche.Deja dupa a doua luna,invatasera o coregrafie,iar in cea de-a treia-a luna,invatasera lucrul cu mainile pe coregrafie,aspectul estetic al coregrafiei,desfasurarea in sincron...ma bucuram la fiecare pas invatat de catre ei,ma ambitionam odata cu ei cand nu le iesea,dar niciodata nu se lasau si nu ma lasam...Am crescut impreuna,ei ca "mici dansatori",eu ca viitor instructor...
Chiar in ziua de 8 martie aveam ora cu ei...nu ma asteptam la nimic deosebit...dar stiti cum se spune-era linistea dinaintea furtunii-o furtuna frumoasa,constructiva,nu distrugatoare.
Ca de obicei,imi luasem cele necesare desfasurarii orei,cand pe hol ma opreste o doamna invatatoare(chipurile o problema cu unul dintre copii),dupa 10 min de discutii,ma apropii de usa salii de dans,o deschid si in momentul acela copii incep sa imi danseze frumos,elegant,sincron,cu manute si zambetul pe buze intreaga coregrafie de cha cha cha si la 1 timp si de parca nu ar fi fost de ajuns la final,dupa ce se prezentau fiecare dintre ei imi daruia cate o zambila(alba/roz/mov),adunandu-se la final un buchet de 21 de zambile albe,roz si mov...
A fost minunat sa vad ca munca mea "prinsese picioare"/daduse roade,ca acestia copii au vazut cat de mult inseamna si pt mine reusita lor si ca au dansat/danseaza in continuare cu aceeasi placere si acelasi entuziasm...

goddessik

Locaţie: Timisoara

Mesajde goddessik » Joi Mar 05, 2009 2:33 am

''Intamplarea'' mea de 8martie nu cred ca este foarte iesita din comun...am sa o spun,totusi.Se intampla acum 1 an, respectiv 8 martie 2008.Aveam 19 ani si deja cred ca intrasem in ''depresia'' de dinaintea implinirii a 20 de ani, inaintea schimbarii prefixului.Nimic nu ma mai multumea, totul era pe dos si aveam impresia ca viata se va sfarsi odata cu cei 20 de ani impliniti.Totul ma amuza acum copios dar la vremea respectiva era o tragedie.Iubitul meu a actionat in consecinta:nu mi-a luat nimic de 8 martie,nici un mesaj,nici o floare nimic.Iar eu asteptam si asteptam si cadoul binemeritat nu mai aparea. Cand deja ''imi iesisem din pepeni'' am cerut explicatii: el a spus ca stia prin ce perioada trec si nu vroia sa ma faca sa ma simt mai in varsta aniversandu-mi ziua femeii.Cred ca a observat reactia mea de soc si cu atat mai mult poarta trantita in nas.Asa ca iata-mi iubitul la ora 8 seara colindand orasul in cautarea unui cadou.Nu a gasit el mare lucru ..iar deja pe la 11 seara dezamagita de ziua trecuta deja, ma pregateam de somn cand cineva suna.Era EL. Iar in fata casei cateva lumanarele asezate in forma de inima ,unele stinse de vant :)) -dar intentia conteaza- el avea flori in mana-furate de la mama lui- si o cutie de ciocolata + cea mai frumoasa declaratie de dragoste din cei 6 ani cati avem impreuna.Si a doua zi a urmat revansa,bineinteles si adevaratul cadou. Cred ca a fost cel mai special 8 martie petrecut pana acum.

carmendelia

Ziua de 8 martie

Mesajde carmendelia » Joi Mar 05, 2009 3:12 am

De 3 ani si 8 luni sunt mamica, de 4 ani sotie, toate zilele de 8 martie petrecute alaturi de sotul si fiica mea au fost speciale, insa cea pe care mi-o amintesc cel mai bine este de cand eram mica. Eram la scoala si aveam foarte multe emotii, stiam ca este ziua mamei si nu aveam bani sa-i cumpar un cadou dar vroiam sa-i daruiesc ceva, asa ca i-am facut o felicitate pe care am lipit un evantai facut de mine si un trandafir (din hartie). I-a placut foarte mult felicitarea mea, am gasit-o zilele trecute in camera unde am stat acasa la parintii mei. Mi-a spus mama ca vrea sa o pastreze, pentru ea este o amintire foarte frumoasa. Cred ca ziua de 8 martie este o zi frumoasa cand esti cu cine iti doresti si faci ceea ce iti place. Fetita mea seamana cu mine, imi face aproape zilnic cadouri, hartiute mazgalite de ea si taiate cu foarfeca. Pentru mine sunt cele mai frumoase cadouri. Ea isi doreste sa ne sarbatorim ziua de nastere in fiecare zi. Nu intelege ca fiecare are o zi de nastere, pe care o serbeaza o singura data pe an. De fiecare zi de nastere a cuiva drag, sau cand este o sarbatoare ea spune ca este si ziua noastra, a ei si a mea. Ziua de 8 martie petrecuta alaturi de ea si de sotul sigur va fi o zi speciala.

pbcristina

Mesajde pbcristina » Joi Mar 05, 2009 3:15 am

Hy!
8 martie e o zi tare speciala pt fiecare dintre noi.....o zi in care avem dreptul "legal" sa fim rasfatate, iubite, alintate si.....etc
Dar mai ales e frumos cand esti mama, iar copilul tau vine la tine cu un mic cadou pt tine si o sincera urare de La multi ani!
Asa eram si eu cand eram mica...Aveam vreo 7-8 ani....si ma saturasam de fotografiile care le faceam la scoala, iar apoi scriam pe spate un mic mesaj pt mama. Vroiam ceva nou. Pusa pe treaba mi-am facut un plan. Am vb cu mama ca tre' sa imi dea bani ca sa le iau bunicilor cadou de 8 martie. La bunici le-am spus ca tre' sa iau cadou mamei si imi tre' bani. Toate m-au ajutat, dar la momentul oferirii cadourilor am inversat cadourile. Mamei i-am dat ce tre' sa le dau bunicilor<si stia ce era ca doar ea ma ajutase. Si bunicilor le-am dat ce tre' sa ii dau mamei<si tot asa stiau ce era>dar faza cea mai tare a fost ca ele au ramas asa cu cadourile nu le-au schimbat. mama a iesit in avantaj ca a avea 2 cadouri. Apoi ele au recunoscut ca au lasat asa lucrurile pt ca observasera cat de mult ma agitasem pt acele cadouri si ca vroiam ca totul sa iasa perfect.
Totusi intelesem atunci ca intentia conteaza, ci nu cadoul care il oferi.
Va doresc de pe acum un 8 Martie linistit si fericit...!!!
Scuzati-mi greselile dar era tarziu...<cand am scris mesajul>

Următorul