Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

unghii exfoliate

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

fenia

unghii exfoliate

Mesajde fenia » Vin Apr 10, 2009 11:25 am

ce produse stiti pentru unghii exfoliate, gel - tratament eficient?

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Sâm Apr 11, 2009 1:30 pm

in primul rand ar trebui sa-ti faci niste analize ... Ca, Mg, K, Se pentru ca in general unghiile exfoliate sunt de la lipsa de vitamine. Degeaba tratezi pe afara daca pe dinautru corpul tau consuma! Eu am folosit de la farmec un lac cu vitamina B5 si de la Flor mar au un produs foarte bun!

Friulivenezia

Mesajde Friulivenezia » Lun Apr 13, 2009 9:15 am

Eu nu am scapat de prostul obicei de a-mi roade unghiile. Stie cineva vreun remediu ?

fenia

rosul unghiilor

Mesajde fenia » Lun Apr 13, 2009 9:26 am

stiu ca exista un lac pentru asta, intra pe pagina de web a "Favisanului", produse naturale, eu ma uitam dupa un tratament pentru unghii exfoliate si am vazut si un lac pentru unghii roase.
Stiu sigur de un produs de gen, fabricat de o romanca manechiurista, plecata in USA, Jessica parca se numeste brandu-ul, nu sunt sigura.
oricum cauta gel pentru unghii roase, sau pune-ti (la un salon unde se pun unghii false) gel pe unghia naturala si n-o sa le mai rozi si-ti creste unghia frumos sub gel, se face o intretinere la luna.

fenia

inca ceva

Mesajde fenia » Lun Apr 13, 2009 9:31 am

daca te hotarasti sa-ti pui gel pe unghia naturala (nu pe unghii false), mergi la un salon de genul Perfect Nails de la Mall Vitan (ex.), nu te duce oriunde se pun unghii false, la salonul din coltul strazii, poti avea neplaceri si sa-ti nenoroceasca unghiile.
mai ales ca poti opta pentru o manechiura french care-ti va tine cel putin o luna, dupa mine e cel mai ok

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Lun Apr 13, 2009 1:57 pm

exista un lac de unghii cred k de la peggy sage ... incearca la un magazin de cosmetice! ideea este ca atunci cand o sa vrei sa itzi rozi unghiile ele vor avea un gust neplacut!

mezzanine

Locaţie: bucuresti

Mesajde mezzanine » Mie Mai 06, 2009 1:45 pm

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mie Mai 06, 2009 2:01 pm

fenia

uleiul de masline

Mesajde fenia » Mar Mai 12, 2009 10:26 am

da, e bun intradevar uleiul de masline pentru unghiute; eu am rezolvat problema unghiilor exfoliate cu tratamentul de la Farmec cu vit. B, nu se mai exfoliaza; daca nu le rup, ca sunt smucita, le tai cu cutitul cand toc zarzavatul, dar macar nu se mai exfoliaza :)

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mar Mai 12, 2009 11:45 am

Ti-am zis eu ca este bun cel de la farmec! ma bucur ca ti-a folosit!

dobreelena

Crema si lac de unghii Totehan

Mesajde dobreelena » Mar Mai 12, 2009 12:57 pm

Am avut si eu probleme cu exfolierea unghiilor si am folosit crema si lacul de unghii de la Totephan din gama Noviderm. Produsele le-am cumparat dintr-un Sensi Blu la recomandarea cosmeticienei. Sunt bune produsele si in plus, eficiente. Recomand celor care au probleme cu exfolierea :D

ancutzik_c_18

Mesajde ancutzik_c_18 » Joi Iun 04, 2009 7:27 pm

fenia

gata cu unghiile exfoliate

Mesajde fenia » Vin Iun 05, 2009 10:07 am

nu mai am deloc unghiile exfoliate, ba chiar s-au intarit si cresc asa frumos, nu-mi vine sa cred;
pai, asta mananc lactate, fructe si legume; carne mananc cand nu am alta varianta; poate fi de la detergenti (de vase, sapun/gel de dus, am citit ca si pasta de dinti are o substanta gen detergent, altfel n-ar face spuma, m-am ingrozit :shock: );
acum, ma dau cu tratamentul de la farmec o data pe saptamana, de intretinere; foarte bun, ma bucur ca inca exista "Farmec"; am intrat pe site-ul lor, multe produse bune, pacat ca nu au magazine sau standuri;
eu sunt "pentru" produse romanesti;
va las cu drag

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Joi Iun 25, 2009 2:47 pm

Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

fenia

iod alb? stiati?

Mesajde fenia » Vin Iun 26, 2009 9:18 am

Următorul